Sushi – idealna propozycja na zdrowy i pożywny lunch!

Sushi nie bez powodu jest uznawane za jedną z najzdrowszych i najbardziej wartościowych potraw świata. Przygotowuje się je na bazie świeżych, wysokiej jakości składników o naturalnym charakterze. Oprócz tego, sushi jest bardzo pożywne i świetnie zaspokaja głód. Już zaledwie kilka porcji tej potrawy dostarcza solidnej dawki energii na kolejne godziny! Nic więc dziwnego, że danie to jest tak chętnie wybierane na lunch w pracy, domu, a także w czasie podroży. Sprawdźmy, dlaczego warto regularnie zamawiać sushi na II śniadanie!

Jak powstaje sushi? Jakie składniki są wykorzystywane do jego przygotowania?

Sushi to tradycyjne, japońskie danie, które święci prawdziwe triumfy na praktycznie całym świecie. Wszystko to za sprawą unikalnych walorów smakowych i właściwości zdrowotnych, jakimi może poszczycić się sushi. Jest to bowiem potrawa smaczna, delikatna i subtelna, a przy tym wyrazista – kochają ją zarówno miłośnicy typowo europejskiej kuchni, jak i osoby, które lubują się w kuchni egzotycznej.

Sushi nie sposób odmówić także walorów zdrowotnych. Podstawowym składnikiem wykorzystywanym do jego stworzenia jest odpowiednio przygotowany ryż, zaprawiony odrobiną cukru i octu ryżowego. Oprócz niego, sushi tworzą surowe ryby, owoce morza, warzywa oraz dodatki w postaci m. in. ziaren sezamu, prasowanych wodorostów, chrzanu wasabi, sosu sojowego, a także marynowanego imbiru.

Taka kompozycja sprawia, że sushi jest daniem zdrowym, lekkostrawnym i pożywnym. Dostarcza solidnej dawki błonnika, białka, witamin, kwasów omega oraz mikro- i makroelementów. Ze względu na niską kaloryczność poszczególnych składników, sushi nie powoduje przybierania na wadze – możemy więc po nie sięgać tak często jak tylko chcemy, w tym także będąc na diecie wyszczuplającej.

Sushi na lunch w Krakowie. Gdzie je zamówić?

Sushi to danie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Idealnie nadaje się bowiem zarówno na specjalne okazje obchodzone w krakowskich restauracjach, jak i spożywane na co dzień, w tym szczególnie na II śniadanie. Jest to bardzo ważny posiłek, który zwykle jemy w pracy, w okolicach południa. Lunch ma za zadanie zaspokoić pierwszy głód, który pojawił się po zjedzonym przez kilkoma godzinami śniadaniu oraz dostarczyć porcji energii wystarczającej aż do obiadu, który zjemy w okolicach godziny 16-17, już po powrocie do domu.

Z tego zadania sushi wywiązuje się wręcz idealnie. Jest bowiem prostą potrawą, którą możemy zjeść w kilka minut, szybko syci i pozwala wyeliminować uczucie głodu, a przy tym pozostaje daniem lekkim i nie wywołującym uczucia ciężkości, które mogłoby powodować ospałość i problemy z koncentracją. Jeśli dodamy do tego fakt, że sushi nie powoduje przybierania na wadze i jest potrawą po prostu smaczną, zyskamy dodatkowy argument, aby zamówić właśnie je na lunch!

W Krakowie możemy to zrobić, korzystając m. in. z usługi sushi lunch Kraków świadczonej przez Haiku Sushi. W jej ramach wybrany zestaw sushi zostanie dostarczony bezpłatnie pod wskazany adres, bez względu na to, czy w porze lunchu znajdujemy się w biurze, domu czy w hotelu.