Arsenał z II wojny światowej odkryty w gospodarstwie domowym na terenie Lednicy Górnej

Mieszkaniec, z pobliskiej miejscowości Lednica Górna zlokalizowanej w gminie Wieliczka w Małopolsce, natknął się na niecodzienne odkrycie. W jednym ze swoich budynków gospodarczych odkrył broń i amunicję pochodzącą z czasów II wojny światowej. Zdaniem znalazcy, sprzęty bardzo prawdopodobne były własnością jego pradziadka.

Informacje o znalezisku zostały przekazane mediom w poniedziałek przez rzecznika komendy powiatowej policji w Wieliczce, st. asp. Pawła Tomasika. Oficer wyjaśnił, że broń i amunicja z okresu okupacji były starannie ukryte w specjalnie skonstruowanej skrytce znajdującej się w jednym z pomieszczeń gospodarczych.

Na miejscu funkcjonariusze policji zabezpieczyli 79 sztuk amunicji o kalibrze 7,62, jak również drewnianą kolbę i korpus broni Beretta M38. To wszystko jest dowodem na to, że ukryte artefakty datują się do czasów II wojny światowej.

Właściciel nieruchomości, który dokonał tego niecodziennego odkrycia, wyjaśnił funkcjonariuszom, że znalezione przedmioty najprawdopodobniej były własnością jego pradziadka. Zasugerował, że to właśnie on mógł je ukryć w tym miejscu wiele lat temu.