Festyn z okazji przystąpienia Polski do UE

Od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej minęło już 18 lat. Był to niewątpliwie ważny i przełomowy moment w historii naszego kraju. Co roku w maju z tej okazji organizowane są obchody mające na celu upamiętnienie tego wydarzenia. Można wziąć udział również w piknikach rodzinnych i licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie z myślą o tych starszych i najmłodszych rodakach.

7 maja będzie można odwiedzić Miasteczko Europejskie, które powstanie specjalnie z okazji tej wyjątkowej rocznicy. Na odwiedzających park Jordana będą czekać takie atrakcje jak gry, rodzinne konkursy czy debaty dotyczące przyszłości Polski w UE.

Według zapowiedzi organizatorów impreza ma mieć charakter rodzinnego festynu, na którym mali i duzi będą mogli się świetnie bawić, biorąc udział w licznych grach, konkursach oraz warsztatach artystycznych. Całe wydarzenie ma się rozpocząć od biegu charytatywnego, który poprowadzi  Anna Wierciak, zdobywczyni złotego medalu w skoku w dal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W biegu będzie można wziąć udział nieodpłatnie.  Będzie jednak możliwość zakupu cegiełek. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc dla objętej wojną Ukrainy.
Miasteczko Europejskie zlokalizowane w Parku Jordana będzie można odwiedzić 7 maja, w godzinach od 8:30 do 18:00.  NA godzinę 11 przewidziano ośpiewanie hymnów Polski oraz Ukrainy.  Natomiast na godz. 18 zaplanowano ułożenie na sąsiednich Błoniach napisu „UA w UE”.  Ma być to gest wyrażający poparcie Ukrainy w staraniach o przyjęcie do grona państw Unii Europejskiej.

Natomiast więcej aktualności z dziedziny polityki można znaleźć na stronie https://foliarz.pl/