Interwencja służb ratunkowych w Łącku: droga wojewódzka nr 969 zablokowana po wypadku

Działania ratownicze są obecnie prowadzone w miejscowości Łącko, gdzie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Droga wojewódzka numer 969 jest na chwilę obecną całkowicie zamknięta dla ruchu, co zarejestrowano o godzinie 16:30. W wyniku zdarzenia, samochód osobowy, którym podróżowało czworo osób – dwóch dorosłych i dwóch nieletnich – uderzył w ogrodzenie.

Sygnał o zaistniałym incydencie został przekazany do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu o godzinie 15:54. Samochód osobowy, którym podróżowali dorosły mężczyzna, kobieta oraz dwójka dzieci, odjechał od jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. W wyniku tego zdarzenia, trzy osoby zostały ranne – kobieta utraciła przytomność, a dzieci, mimo że są przytomne, odniosły obrażenia ciała.

Na miejscu akcji ratowniczej obecni są strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 z Nowego Sącza oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Łącka. Zasób sił i środków jest również uzupełniany przez funkcjonariuszy policji, którzy intensywnie pracują nad ustaleniem przyczyn oraz okoliczności tego tragicznego wypadku.