Przez pół roku małopolscy policjanci przeprowadzili kontrolę prawie 7500 motocyklistów

Policja w Małopolsce odnotowała intensywną aktywność kontrolną motocyklistów od początku bieżącego roku. Funkcjonariusze przeprowadzili już prawie 7500 kontroli kierowców jednośladów, co skutkowało wykryciem blisko 1800 naruszeń przepisów ruchu drogowego, popełnionych przez tę grupę uczestników ruchu.

16 czerwca 2024 r., w niedzielę, na terenie Małopolski zorganizowano dodatkowe kolejne działania pod hasłem „Bezpieczny Motocyklista” na szczeblu wojewódzkim. Zadaniem tych działań było ograniczenie liczby incydentów drogowych, w których uczestniczą motocykliści, a co za tym idzie, redukcja liczby ofiar śmiertelnych i rannych na drogach. Te działania zostały zainicjowane jako część ogólnokrajowej kampanii „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Dbając o bezpieczeństwo, działania pod szyldem „Bezpieczny Motocyklista” będą realizowane przez cały sezon cyklicznie. Szczególny nacisk zostanie położony na letnie weekendy, kiedy ruch motocyklowy na drogach jest najbardziej intensywny.

Zwracamy się z apelem o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i zachowanie rozwagi na drodze. W Małopolsce w tym roku zarejestrowano 117 wypadków z udziałem motocyklistów. To o 70% więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W tych nieszczęśliwych incydentach życie straciło 6 osób, a 112 odniosło obrażenia. Nadmierna prędkość była jednym z głównych czynników prowadzących do tych wypadków.