Jak zadbać o pralkę

Aby uniknąć napraw zbyt szybkiej konieczności wymiany sprzętu na nowy, należy o niego zadbać w odpowiedni sposób. W przypadku pralki powinniśmy również pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pozwolą na się nią cieszyć przez dłuższy czas.

To jak długo będzie funkcjonował nasz sprzęt i  w jakim będzie stanie, zależy w dużej mierze od nas samych.  Warto zatem zadbać o spełnienie wszystkich niezbędnych wymogów. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o usuwaniu z wnętrza pralki nagromadzonego tam brudu.  Zalegające zanieczyszczenia są jedną z najczęstszych przyczyn awarii. Dlatego bardzo istotną kwestią jest zadbanie o czystość bębna. Istnieją na to kilka sposób. Jednak najprostszy z nich, to wrzucenie do pustego bębna dwóch tabletek do zmywarki i nastawienie prania na 60 stopni Celsjusza. W ten sposób wyczyścimy wnętrze pralki.

Następną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest  wyczyszczenie szuflady, gdzie dodajemy proszek i płyn do płukania.  Do zrobienia w nich porządku najlepiej sprawdzi się szczoteczka do zębów. Przy jej pomocy wyszorujemy dokładnie wszystkie zakamarki. Warto zwrócić na to uwagę. Jeśli zgromadzą się tam jakiekolwiek zanieczyszczenia, znajdziemy je potem na naszych niekoniecznie czystych ubraniach.
Co jakiś czas powinniśmy również wyciągnąć filtr. Mogą się w nim gromadzić różne przedmioty. Nie zdziwmy się jeśli znajdziemy tam monety, papierki po cukierkach, czy wykałaczki. W filtrze często gromadzą się również bakterię i często powstaje  nim pleśń. Ma to bezpośredni wpływ na pracę pralki.

Równie ważne jest zadbanie o to, aby uszczelka była czysta. Możemy w tym celu użyć szmatki nasączonej octem winnym.

Na ten temat pisze także strona https://www.homely.pl/