Jak zaplanować podróż z lotniska w Balicach? Kilka wskazówek organizacyjnych

Polacy chętnie podróżują w różnych kierunkach świata zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych.

Jednym z najważniejszych portów lotniczych na terenie kraju są Balice pod Krakowem. Każdego dnia przewijają się tędy setki turystów nawet poza szczytem sezonu. Jak sprawnie dostać się na lotnisko, aby bez problemu zdążyć ze wszystkimi formalnościami i komfortowo zacząć podróż?

Podróż na lotnisko z centrum Krakowa

To największy atut tego portu lotniczego – jest doskonale skomunikowany z samym miastem. Najłatwiej jest skorzystać z pociągu, który odchodzi z Dworca Głównego w pobliżu Starego Miasta. To ok. 20-minutowa podróż. Co ważne, podróżując na lotnisko koleją nie musisz nawet wychodzić na zewnątrz na miejscu i szukać terminala. Przystanek kolejki znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminala, na tyłach parkingu wielopoziomowego. Jest też połączony z terminalem zadaszaną kładką pieszą. Nawet jeśli podróżujesz z dużym i mało poręcznym bagażem szybko i sprawnie dostaniesz się do miejsca odprawy.

Na lotnisko własnym samochodem – jak to zorganizować?

A co z pasażerami, którzy zaczynają podróż w Balicach, ale dojeżdżają spoza Krakowa? Czasem próba dostania się do centrum miasta na kolejkę może okazać się nieopłacalna, tak samo jak długoterminowy parking w okolicy, na którym będzie trzeba zostawić auto. Dużo lepszą opcją jest parking-Balice. Cennik za postój 8-dniowy to jedynie 110 zł przy rezerwacji online!

Najlepiej zlokalizowany parking usytuowany jest zaledwie 400 metrów od terminala pasażerskiego. To sprawia, że od wyjścia z samochodu w kilka minut znajdziesz się w budynku. Nie musisz zatem martwić się o kluczenie po kompleksie lotniska, a jeśli podróżujesz z większą walizką czy w towarzystwie dzieci – to udogodnienie ma ogromne znaczenie. Grupa Interparking, która oferuje takie miejsca postojowe, oferuje klientom także szereg innych usług, które mogą być istotne w związku z podróżą, np. wypożyczenie kompresora czy akumulatora, a także fotelika dla dziecka.

Dostępne są również atrakcyjne zniżki na ubezpieczenia turystyczne, które można otrzymać przy zakupie biletu parkingowego.