Tunel na Zakopiance. 57-latek jechał pod prąd

Tunel na Zakopiance co jakiś czas pojawia się w mediach w kontekście nieodpowiedzialnych zachowań kierowców. Tak było i tym razem, gdy tunelem pod prąd przejeżdżał 57-letni kierowca samochodu osobowego. Mężczyzna był pijany i zakończył swoją podróż na urządzeniach technicznych.

57-latek zablokował tunel na 1,5 godziny

Nielogiczna jazda 57-letniego mężczyzny kierującego samochodem osobowym została nagrana na kamerach monitoringu zainstalowanych w tunelu. Na nagraniu widać, jak auto mknie pod prąd i ostatecznie rozbija się o urządzenia techniczne. Szczęśliwym zrządzeniem losu mężczyzna jechał przez tunel w godzinach wieczornych, gdy ruch był mały. W przeciwnym razie ktoś inny mógłby ucierpieć. Mimo to zapis z kamer pokazuje także innych kierowców reagujących w pośpiechu na jadący pod prąd samochód.

Zachowanie 57-latka jednoznacznie wskazywało, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia. Mężczyzna miał 2,5 promila. Przesłuchanie kierowcy przełożono do czasu, aż wytrzeźwieje. 57-latek może usłyszeć dwa zarzuty: prowadzenia w stanie nietrzeźwości oraz stworzenie bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym.