Krakowskie targi świąteczne zachwycają jak co roku

Bożonarodzeniowy krakowski jarmark może się poszczycić ponad stuletnią tradycją. Dzisiaj coraz częściej nazywany jest świątecznymi targami.  Niezależnie od nazwy cieszy się sławą na całym świecie. Jego wyjątkowy klimat docenili Włosi, umieszczając go w książce wydanej w 2007 roku. Wydawnictwo zawierało informacje na temat godnych uwagi europejskich jarmarków świątecznych. Natomiast  w 2012 roku program CNN Travel wyróżnił Kraków, jako najlepsze miejsce do spędzenia Bożego Narodzenia.
Tegoroczne krakowskie targi świąteczne wystartowały 26 listopada i potrwają do 26 grudnia, czyli aż miesiąc. Dodatkowo na rynku Głównym, od strony Kościoła Świętego Wojciecha powstaną dodatkowe stoiska czynne od 27 grudnia do 2 stycznia.
Jeśli wybieracie się do Krakowa i planujecie zawitać na Jarmark Bożonarodzeniowy, na pewno się nie rozczarujecie. Czeka tam na was mnóstwo atrakcji, które działają na wszystkie zmysły. Wasze oczy ucieszą wielobarwne światełka i kolorowe stragany. Wesołe dźwięki kolęd, zapach choinki i smak świątecznych potraw nie tylko polskich, ale również niemieckich, holenderskich, litewskich, ukraińskich i słowackich  sprawią, ze poczujecie się jak przy wielonarodowościowym, wigilijnym stole.
Warto zarezerwować sobie więcej czasu, ponieważ do odwiedzenia jest aż 80 stoisk, a każde z nich ma do zaoferowania niepowtarzalne atrakcje.Wielbiciele kulinarnych degustacji mogą zadowolić swoje podniebienie różnorodnymi specjałami takimi jak egzotyczne kasztany czy staropolskie pierogi i oscypki. Na deser możecie wybrać coś z szerokiej oferty ciast, pierniczków i gofrów.
Jeśli jesteście miłośnikami rękodzieła i szukacie czegoś wyjątkowego na prezent,  będziecie mieli z czego wybierać. Drewniane zabawki, ręcznie malowane bombki, ceramika,  to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez wystawców.