Łukasz Kmita objął stanowisko przewodniczącego zarządu PiS w Małopolsce – Andrzej Adamczyk odwołany

Rafał Bochenek, oficjalny rzecznik prasowy partii Prawo i Sprawiedliwość, poinformował o nowym przewodniczącym zarządu małopolskiego PiS. Łukasz Kmita to nazwisko, które zastąpiło Andrzeja Adamczyka na tym stanowisku. Biorąc pod uwagę tę zmianę, Kmita z entuzjazmem skomentował swoją nominację na portalu społecznościowym X, wyrażając wdzięczność za otrzymane zaufanie i podkreślając wagę współpracy oraz jedności.

„Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, podjął decyzję o mianowaniu posła Łukasza Kmita na stanowisko przewodniczącego wojewódzkiego zarządu PiS w Małopolsce” – napisał w swoim komunikacie Rafał Bochenek. Dodał również, że w bliskiej przyszłości dojdzie do sformowania nowego prezydium zarządu województwa. Ryszard Terlecki, znany polityk związany z Małopolską, potwierdził te informacje, dodając, że dotychczasowy zarząd został odwołany.

Sam Łukasz Kmita postanowił podzielić się swoimi refleksjami na temat decyzji prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. W sieci publikując dokument dotyczący jego nominacji stwierdził: „W PiS jesteśmy jednym zespołem, a naszym kapitanem jest prezes Jarosław Kaczyński. Jestem wdzięczny za otrzymaną nominację i zaufanie. Jestem przekonany, że dzięki współpracy i jedności osiągniemy sukces. Całą naprzód, dla dobra Polski!” – oznajmił.