Na Śląsku zatrzymano nietrzeźwego mężczyznę, który opiekował się czterema dziećmi

W miejscowości Kęty na Śląsku, policja interweniowała wobec 43-letniego mężczyzny, który będąc pod wpływem alkoholu, miał pod swoją opieką czworo dzieci. Informację o tym incydencie przekazała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, starszy aspirant Małgorzata Jurecka. Badania wykazały, że mężczyzna miał we krwi aż 2,2 promile alkoholu.

Jak poinformowała asp. szt. Jurecka, we wtorek wieczorem służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który poruszając się po jednym z osiedli w Kętach, sprawiał wrażenie pijanego. W dodatku, jak się okazało, odpowiedzialny był za czwórkę małych dzieci.

Na miejsce został natychmiastowo skierowany patrol policji. „Zatrzymany 43-latek miał pod swoją opieką czworo dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało u niego wynik na poziomie 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany na miejscu, a dzieci przekazane pod opiekę innych członków rodziny” – relacjonowała rzeczniczka.

Jak dodała Małgorzata Jurecka, w tej sprawie policja wszczęła postępowanie. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności za narażenie małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.