Odporne i wytrzymałe listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Każdy rodzic wie, że zaprojektowanie pokoju dla malucha to wielkie przedsięwzięcie. To wielofunkcyjne wnętrze, które zazwyczaj pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Dlatego stawiając na różnorodne kompozycje aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich dobrą jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto przemyśleć, z jakiego powodu nie musimy rezygnować z listew przypodłogowych aranżując pokój dziecięcy. Kluczowym zadaniem listew jest właściwa izolacja podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe dobrze ukrywają szczelinę dylatacyjną, która pojawia się w trakcie montażu podłogi. W takim przypadku ważna jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi często są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli kurz oraz wilgoć przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może wytworzyć to trzeszczenie oraz nieatrakcyjne zgrubienie podłogi. Wówczas rozwiązaniem problemu będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy mają także wielką rolę w ochronie ściany. Co prawda nie powstrzymają małych artystów przed tworzeniem dzieł sztuki na jej powierzchni za pomocą kredek i mazaków, jednak będą sprawowały podstawową ochronę przed uderzeniami np. nóżek mebli czy odkurzaczem podczas sprzątania. Listwy podłogowe dają gwarancję fantastyczne wykończenie podłogi oraz właściwie osłaniają ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Następnym, bardzo ważnym punktem jest bezpieczeństwo — właściwie wyprofilowana listwa przypodłogowa pozwala na skuteczne ukrycie, przewodów oraz wszelkiej elektroniki i instalacji. Kable schowane za materiałem nie wzbudzą ciekawości maluchów, zapewniając bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy wytworzone są z przeróżnych materiałów, o finezyjnych kształtach i nietuzinkowych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Głównym czynnikiem jest w nich łatwość w sprzątaniu listew. W pokoju dziecięcym należy wziąć pod uwagę, że możemy spodziewać się wszystkiego. Dlatego właśnie dla rodziców, którzy cenią sobie ład, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to właściwy wybór. Istotnym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom wykazuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne listwy gwarantują idealny wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długotrwałej styczności, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Sprawdzając listwy przypodłogowe, należy postawić przede wszystkim na produkty trwałe. Sztukateria do pokoju dziecięcego ma za zadanie być odporna na niechciane uderzenia podczas zabawy, ale również być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Dzieci mogą być doskonałymi testerami wybranej przez rodziców sztukaterii — wykonana ze słabego materiału wgniecie się i zdeformuje pod naciskiem dziecięcych dłoni. Z uwagi na aspekt wizualny, a także bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami schowane są przewody, powinniśmy zakupić produkty o dobrej jakości, odporne na uderzenia. Właśnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce w połączeniu z innowacyjną technologią ScratchShield®, która maksymalnie utwardza powierzchnię, sprawia, że sztukateria podłogowa jest wyjątkowo odporna. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zakupując sztukaterię do pokoju dziecka, chcemy żeby była wydajna, ale także pasująca do reszty wnętrza — nie tylko na chwilę, ale również przez kolejne lata. Czym zatem się kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Należy wybrać listwę zgodnie z wysokością oraz wielością pokoju. Duże pomieszczenie zachowa równowagę jeśli dobierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. W przypadku średniego pomieszczenia proponujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego metrażu nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Kierując się tą zasadą zachowamy balans we wnętrzu i prawidłowo wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Zamieszczając listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, chcemy, aby sprawowały się jak najdłużej. Jednak dzieci rosną i na pewnym etapie nieunikniony będzie remont pokoju już nie dziecięcego, ale nastoletniego. Listwy od Mardom Decor można zmieniać pod względem malowania, dopasowując ich odcień do zmieniającego się koloru ścian lub gustu właściciela. Bez obaw można zastosować dokładnie tę samą farbę, którą zostały pokryte wcześniej ściany. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który usprawnia malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do produktu. Dzięki temu, wraz z dorastaniem dzieci, można przemalowywać listwy, dopasowując je do aranżacji pokoju.

Białe listwy przypodłogowe

Wybierając listwy do pokoju dziecięcego, można także zastosować ponadczasowy klasyk, który będzie spełniał się w każdym stylu, niezależnie od ulegającej zmianie aranżacji pomieszczenia. Biała listwa przypodłogowa to doskonałe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor można zobaczyć kolekcja listew przypodłogowych Premium, które pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, sprawiającą, że sztukateria nabiera luksusowego śnieżnobiałego koloru. Listwy są prawidłowo zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To doskonały wybór, który sprawdzi się na dobre lata.

https://mardomdecor.com/