Otwarcie nowego odcinka trasy S7 wkrótce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o planowanym otwarciu nowego fragmentu drogi ekspresowej S7. Odcinek ten, rozciągający się od granicy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego do węzła w Miechowie, ma długość niemal 19 kilometrów. Jego oddanie do użytku oznacza skrócenie czasu podróży między stolicą a Krakowem.

Małopolska filia GDDKiA podkreśla znaczenie nowego odcinka dla przepływu ruchu drogowego. Dzięki niemu, droga między Warszawą a Krakowem biegnąca przez Moczydło (na granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego) do węzła Miechów będzie mogła być pokonana szybciej. Odcinek ten, o długości 18,7 km, zostanie bezpośrednio połączony z obecnie użytkowaną trasą S7 na terenie województwa świętokrzyskiego.

Nazwany „S7 Moczydło – Miechów”, nowy fragment drogi został wytyczony na wschód od dotychczasowej Drogi Krajowej nr 7. W trakcie budowy powstały dwie stacje obsługi podróżnych – Małoszów i Tochołów. W Małoszowie zbudowano również imponujący wiadukt o długości 400 metrów. Przebiega on nad rzeką Nidzicą, a jego najwyższy punkt wynosi blisko 20 metrów.