Planowane prace remontowe na szlakach Tatrzańskiego Parku Narodowego

Podróżujący do Tatr w najbliższej przyszłości powinni być gotowi na to, że mogą napotkać na zamknięte szlaki. Przyczyną tych niedogodności są zaplanowane prace remontowe, które mają się rozpocząć niebawem.

Jak poinformowała Marta Mazik z Tatrzańskiego Parku Narodowego podczas rozmowy z RMF FM, pewne części szlaków, m.in. sekcja Orlej Perci, zostaną wyłączone z użytku ze względu na remonty. Szczegółowo wyjaśniła, że planowane jest zamknięcie tras od 10 lipca, konkretnie odcinka między Skrajnym Granatem a Przełęczą Krzyżne.

Dodała również, że planowane prace na tym fragmencie Orlej Perci obejmują wymianę wyposażenia ułatwiającego przejście oraz porządkowanie trasy (usuwanie luźnych kamieni, czyszczenie przepustów). Prawdopodobnie jeszcze innym odcinkiem, który ma zostać zamknięty od 13 lipca na kilka dni, jest ten między Świnicą a Zawratem. Tam prace będą prowadzone w pobliżu obrywu znajdującego się przy Niebieskiej Turni.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Macieja Pałahickiego, korespondenta RMF FM z Zakopanego, nie jest jeszcze wiadomo kiedy te szlaki zostaną ponownie udostępnione dla turystów. To będzie bowiem zależeć od warunków pogodowych.