Świąteczne Zakopane zachwyca

Zakopane przyciąga turystów swoja niepowtarzalną atmosferą i urokliwymi widokami. I chociaż miasto cieszy się popularnością o każdej porze roku, to każdy powinien je odwiedzić właśnie w grudniu.  Magiczny klimat jest obecny w każdym mniejszym i większym zakątku. Kolorowe światełka, piękna choinka i wszechobecny zapach korzennych przypraw sprawiają, że od razu robi się cieplej na sercu. Całość świątecznego klimatu dopełnia śnieg, który póki co nie zawodzi.

Krupówki, na których spotkamy mnóstwo roześmianych turystów, robią niesamowite wrażenie. To wszystko za sprawą udekorowanych latarni i kamienic. Główna ulica Zakopanego rozbłysła barwnymi światełkami.  Obojętnie nie można przejść także wobec choinki usytuowanej koło oczka wodnego. Jak co roku cieszy się dużą popularnością i jest uwieczniana na pamiątkowych zdjęciach.

Atrakcyjnie udekorowana została również ulica prowadząca z dworca kolejowego na Krupówki. Chcąc zrobić na przyjezdnych miłe wrażenie, władze miasta zadecydowały, że ulica Kościuszki będzie najpiękniej rozświetloną ulicą stolicy  Tatr.

Przystrojone choinki można podziwiać także na placu Niepodległości, który prezentuje się równie pięknie i kolorowo.

Świąteczne dekoracje znajdziemy nie tylko w centrum Zakopanego, ale także na oddalonych od niego ulicach i uliczkach.

Na rozstawionych wzdłuż Krupówek straganach i w sklepikach, można obecnie kupić nie tylko tradycyjne regionalne wyroby, ale również świąteczne ozdoby i dekoracje. Takie pamiątki bez wątpienia udekorują dom, ale będą również przypominać o pięknych wspomnieniach ze świątecznego Zakopanego.

Więcej o Tatrach znajdziesz na stronie : https://tatrydlakazdego.pl/category/zakopane/