Wynajem samochodów dostawczych – kiedy i komu może się przydać?

Usługa wynajęcia dostawczego, większego samochodu może okazać się przydatna w wielu życiowych sytuacjach. Większość z nas na co dzień porusza się raczej standardowymi, osobowymi pojazdami, które są świetne do codziennej jazdy, czy nawet rodzinnych wycieczek i wakacyjnych wyjazdów, zwłaszcza jeżeli posiadają duży, pojemny bagażnik. Jednak w przypadku, gdy potrzebujemy przewieźć znaczną ilość rzeczy (lub osób) nie zdadzą niestety egzaminu. Na szczęście jednak można sobie łatwo z takim problemem poradzić – wystarczy wynająć samochód dostawczy od profesjonalnej wypożyczalni, firmy przewozowej albo transportowej.

Co zyskujemy decydując się na takie rozwiązanie?

Jeżeli większy gabarytowo samochód jest nam potrzebny jedynie okazjonalnie lub przez dany, niezbyt długi czas, wynajem to o wiele lepsza opcja niż zakup bądź leasing. Ogromną zaletą takiej usługi jest dostępność od ręki, pewność co do stanu technicznego samochodu, możliwość idealnego dopasowania danego modelu i wielkości auta do naszych aktualnych potrzeb oraz celu w jakim planujemy go wypożyczyć. Warto wspomnieć, że ceny będą się wahać w zależności od czasu najmu – czym będzie on dłuższy, tym na ogół można liczyć na atrakcyjne zniżki i promocje. Tak jest na przykład w firmie OMT Cars, gdzie wynajem samochodów dostawczych w Tarnowie to usługa na najwyższym poziomie.

Czy łatwo wynająć samochód dostawczy?

Oczywiście, że tak. Podpisanie tego typu umowy nie jest to specjalnie długa ani skomplikowana procedura. Warto wiedzieć, że najczęściej uiszcza się ustaloną kaucję oraz ustala cenę wynajmu (w przypadku usługi trwającej powyżej 15 dni lub wyjazdów zagranicznych, stawki są na ogół uzgadniane indywidualnie). Warto wiedzieć, że ubezpieczenie OC/AC wliczone jest w cenę każdego samochodu. Ciekawą opcją może być także usługa holowania lub podstawienia i odebrania wozu do i z dowolnie wybranego przez klienta miejsca (na terenie Polski). Oczywiście podczas użytkowania wypożyczonego samochodu należy stosować się do przepisów i zasad ruchu drogowego, odpowiedniej eksploatacji pojazdu oraz pokryć ewentualne szkody finansowe w razie umyślnych uszkodzeń, zabrudzeń, czy stłuczek. Po więcej informacji warto zajrzeć tutaj: wynajem samochodów dostawczych w Tarnowie.

Przeprowadzka? Bez „dostawczaka” się nie obejdzie

Przejdźmy jednak do konkretów – kiedy najczęściej korzystamy z usług wynajmu samochodów dostawczych? Wtedy, gdy potrzebujemy przewieźć znaczną ilość rzeczy. Jednym z doskonałych przykładów na tego typu zapotrzebowanie jest zdecydowanie właśnie przeprowadzka – przewożenie kartonów wypełnionych rzeczami, mebli i miliona innych bibelotów na własną rękę byłoby ogromnie nieopłacalne, czasochłonne i męczące, a często w ogóle niemożliwe, zwłaszcza przy przedmiotach wielkogabarytowych. Również kiedy potrzebujemy przewieźć sporą część rzeczy – na przykład na różnego rodzaju eventy, ze zbiórek dla potrzebujących (na przykład dla domów dziecka, schronisk), samochód dostawczy niezaprzeczalnie sprawdzi się w tej roli znakomicie.

Samochód dostawczy dla Twojej firmy

Gdzie jeszcze przydaje się samochód ciężarowy? Oczywiście niemal w każdej dobrze prosperującej firmie! Jeśli tego typu pojazd jest potrzebny jedynie okazjonalnie i co jakiś czas (na przykład celem wyjazdu za granicę raz w miesiącu i zaopatrzeniem się w towary i produkty), o wiele lepszą opcją będzie właśnie wynajem „dostawczaka”, zamiast powiększanie floty swojej firmy o kolejny wóz na własność. To także świetna alternatywa dla dopiero co raczkujących, rozkręcających się biznesów.

źródło zdjęć: freepik.com