Co nosić w upalne dni

Wybierając ubrania na upalne dni, starajmy się unikać materiałów, na których pot, czy wilgoć są bardziej widoczne.  Prawidłowo dobrany strój w znaczący sposób wpłynie na nasz pozytywny wygląd.  Istnieją tkaniny, dzięki którym będziemy się czuć komfortowo, a ewentualne kropelki potu nie będą się aż tak rzucać w oczy. Pakując się na wakacyjny wyjazd, warto mieć to na uwadze.

Ubrania ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Wpływa także na to, jak odbierają nas osoby z naszego otoczenia. Zadbajmy zatem zawczasu o to, aby czuć się dobrze i być pozytywnie odbieranym.

Podczas upalnych dni zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z białych koszulek. W wyniku wysokich temperatur mogą się na nich pojawić żółte plamy, przez co nasz ubiór będzie wyglądał niechlujnie i nieestetycznie.  Widać na nich również najmniejszą plamkę, która może się pojawić podczas jedzenia letnich przysmaków.  Lody, gofry czy ciasta, zamiast poprawić nam humor, mogą stać się przyczyną naszego gorszego samopoczucia.

Nie rezygnujmy jednak całkiem z jasnych ubrań. Koszula, czy sukienka ze wzorkiem, pozwolą nam zatuszować ewentualne ślady potu. Idealnym rozwiązaniem na taki czas są czarne ubrania. Klasyka, dzięki której zawsze wyglądamy elegancko, jednocześnie pozwalająca zakryć niedoskonałości.

Największym minusem białych ubrań jest fakt, że pod wpływem wilgocią zaczynają przylegać do naszego ciała. Dlatego biały strój kąpielowy, getry czy spodenki z cienkiego materiału w tym kolorze nie są najlepszym rozwiązaniem na upalne dni.

Na ten temat pisze także strona https://wschodnia.pl/