Zagadka tragicznego zgonu niemowlęcej dziewczynki: Śledztwo w toku

Obecnie trwa śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Brzesku, które ma na celu ustalenie przyczyn nagłej śmierci jednomiesięcznego noworodka. Kilka dni temu, mniej więcej o 3:00 nad ranem, do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Brzesku zgłosiła się kobieta w wieku 37 lat, z niemowlęciem mającym poważne problemy z oddychaniem. Dziewczynka została natychmiast przekierowana na pediatrię, lecz niestety tam jej stan zdrowia zaczął się gwałtownie pogarszać. W okolicach godziny 5 rano, niestety, malutka dziewczynka zmarła.

Prokuratura Rejonowa w Brzesku podjęła działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn tego smutnego incydentu i prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci małoletniego. Przyczyny tragicznego zdarzenia są na razie nieznane – prokuratorzy zleciły przeprowadzenie sekcji zwłok. Chociaż już otrzymano wstępne wyniki tej procedury, na razie nie ujawniono ich treści.

Potrzebna do dalszych działań pełna dokumentacja ma zostać dostarczona za około miesiąc. Prokurator Dorota Goc, zastępca Prokuratora Rejonowego w Brzesku, w rozmowie z Portalem Bochnia z Bliska poinformowała, że zabezpieczono nie tylko dokumentację medyczną, ale również zapisy z monitoringu szpitalnego.