29-letni przestępca poszukiwany listem gończym zatrzymany na dworcu w Oświęcimiu

We wtorek oficjalny rzecznik policji w Oświęcimiu, asp. szt. Małgorzata Jurecka, poinformowała o zatrzymaniu 29-letniego mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym. Został on ujęty przez funkcjonariuszy, kiedy pociąg, w którym podróżował, zatrzymał się w Oświęcimiu. Był nietrzeźwy i spał, co sprawiło, że personel pociągu nie mógł go obudzić.

Rano w niedzielę doszło do interwencji na stacji kolejowej w Oświęcimiu, do której wezwani zostali zarówno policjanci, jak i ratownicy medyczni. Powodem było zgłoszenie kierownika jednego z pociągów dotyczące problemów z obudzeniem jednego z pasażerów, który znajdował się pod wpływem alkoholu.

Podczas interwencji służb medycznych, mężczyzna odzyskał przytomność. Okazało się, że jest to 29-latek zamieszkujący powiat chrzanowski, na którego wydano list gończy. Został on osądzony i skazany na karę 99 dni więzienia. Dodatkowo, w trakcie przeszukania mężczyzny przez policjantów, odnaleziono przy nim woreczek foliowy zawierający amfetaminę – zakomunikowała asp. szt. Małgorzata Jurecka.