Czy warto odwiedzić Bukowinę Tatrzańską? Zaglądamy do perełki Podhala!

Zakopane, Poronin, Białka Tatrzańska, Biały Dunajec – to te najbardziej znane podhalańskie miejscowości, które rokrocznie przyciągają najwięcej turystów zmierzających pod Tatry. Okazuje się, że w tym samym regionie jest prawdziwa turystyczna perełka, którą warto umieścić w swoich urlopowych planach. Mamy na myśli Bukowinę Tatrzańską. Jeśli lubisz nieoczywiste kierunki podróży – zarówno weekendowych, jak i wakacyjnych, to sprawdź, dlaczego Bukowina Tatrzańska powinna znaleźć się na Twojej liście must see.

Gdzie leży Bukowina Tatrzańska i co warto wiedzieć o tej miejscowości?

Bukowina Tatrzańska to jedna z najwyżej położonych wsi w Polsce. Znajduje się około 16 kilometrów od Zakopanego – dojedziesz do niej np. od strony Poronina, kierując się na Białkę Tatrzańską. W dobrych warunkach drogowych podróż własnym samochodem z centrum Zakopanego zajmie około 30 minut.

Bukowina to jedna z ostatnich wsi na Podhalu, która zachowała swój tradycyjny góralski charakter. Nie jest tak przeciążona ruchem turystycznym, dlatego jeśli trochę przeszkadza Ci już tłok Zakopanego, a planujesz wybrać się pod Tatry, to koniecznie rozważ pobyt w Bukowinie, która jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania całego regionu.

To warto wiedzieć:

Wizytówką Bukowiny są bajeczne widoki na Tatry Wysokie, w tym na szczyty po słowackiej stronie.

Preferujesz aktywny wypoczynek? Bukowina od razu Ci się spodoba

Pobyt w Bukowinie Tatrzańskiej to bardzo dobra propozycja dla osób, które jadą w Tatry już po raz kolejny i tym razem chcą odkryć dla siebie te mniej znane czy uczęszczane trasy trekkingowe. W Bukowinie początek mają atrakcyjne, niezbyt wymagające szlaki m.in. na Wierch Rusiński czy Kobylarzówkę.

To dobry kierunek zimowych wyjazdów

Choć Bukowina Tatrzańska nie jest tak znanym ośrodkiem narciarskim, jak nieodległa Białka Tatrzańska czy oczywiście Zakopane, to jednak może być całkiem dobrą propozycją na ferie – zwłaszcza, jeśli jeździsz na nartach z rodziną. W samej miejscowości i w jej bezpośredniej okolicy jest kilka naprawdę dobrych stacji narciarskich. Blisko stąd także m.in. do Jurgowa.

Poznaj góralski folklor

Jeśli ważnym elementem wyjazdów turystycznych jest dla Ciebie poznawanie lokalnej kultury i tradycji, to przy najbliższej okazji wpadnij do Bukowiny i zajrzyj do Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”. Znajdziesz w nim wiele śladów góralskiego folkloru, w tym dzieła miejscowych artystów. Mało znaną ciekawostką jest fakt, że Bukowiańskie Centrum Kultury mieści się w największym w Polsce w całości drewnianym budynku.

Więcej o atrakcjach Bukowiny Tatrzańskiej czytaj też w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/co-warto-zwiedzic-w-bukowinie-tatrzanskiej-nasza-lista-top-4-najwiekszych-atrakcji.

Termy BUKOVINA, czyli największa atrakcja Bukowiny Tatrzańskiej

Niezaprzeczalnie najsilniejszym magnesem przyciągającym do Bukowiny Tatrzańskiej są Termy BUKOVINA – obiekt, za sprawą którego wiele osób po raz pierwszy usłyszało o tej miejscowości.

Termy powstały z inicjatywy lokalnej społeczności, której celem było to, aby Bukowina przestała być tylko miejscowością tranzytową w drodze np. do Białki Tatrzańskiej. Obiekt powstał w 2008 roku i do dziś należy do najnowocześniejszych oraz najliczniej odwiedzanych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną.

Woda wypełniająca 20 basenów Term BUKOVINA , pozyskiwana z ujęcia na głębokości 2400 metrów, jest wodą siarczanowo-sodowo-wapniową, siarczkową i fluorkową, o ogólnej mineralizacji wynoszącej 1593,2 mg/dm3. Zawiera aż 28 najcenniejszych składników mineralnych, w tym potas, magnez, żelazo, chrom, siarkę, krzem, mangan, selen, lit, wapń czy sód, a także składniki specyficzne, czyli siarkę dwuwartościową i fluorki.

Te parametry decydują o znakomitych właściwościach terapeutycznych i potencjalnie leczniczych wody w Termach BUKOVINA. Jednak obiekt przyciąga nie tylko kuracjuszy, ale także rodziny z dziećmi czy pary, które cenią sobie duży wybór atrakcji, w tym baseny wewnętrzne i zewnętrzne, Strefę Dzieci i Młodzieży ze zjeżdżalniami i siatką do wspinaczki wodnej, strefę relaksu z saunami suchymi, łaźniami parowymi, kabinami na podczerwień czy Lakonium (czyli sauną łączącą cechy sauny suchej i mokrej), a także strefę Wellness BUKOVINA, w której można skorzystać z profesjonalnych zabiegów odnowy biologicznej.

Wizyta w Termach BUKOVINA to wystarczający powód, aby przyjechać do Bukowiny Tatrzańskiej i zatrzymać się w niej czy to na weekend, czy nawet na dłuższy pobyt. Z pełną listą atrakcji term zapoznasz się na stronie obiektu, na której możesz od razu kupić bilety online i uniknąć kolejek do kasy – termybukovina.pl.