Podsumowanie działalności małopolskiej policji w okresie sylwestrowo-noworocznym: 2 śmiertelne ofiary i 24 osoby ranne na drogach regionu

Na terenie Małopolski, między piątkiem a poniedziałkiem, rozegrało się wiele tragicznych wydarzeń. Zgodnie z podsumowaniem przedstawionym przez policję, doszło do serii wypadków, które miały skutki w postaci dwóch ofiar śmiertelnych oraz dwudziestu czterech osób rannych. Służby porządkowe w tym samym czasie zatrzymały 74 kierujących, którzy znajdowali się za kierownicą w stanie nietrzeźwości.

Według wstępnej analizy danych zebranych przez małopolską policję, podczas obchodów sylwestrowo-noworocznych na drogach regionu miało miejsce 17 wypadków. W wyniku tych zdarzeń drogowych, dwie osoby straciły życie, a kolejne 24 odniosły rany. Policjanci musieli również interweniować w przypadku 74 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Badania alkomatem wykazały u nich zawartość alkoholu przekraczającą 0,5 promila.

Dla kontrastu, sprawdzając statystyki z poprzednich obchodów sylwestrowo-noworocznych (od 30 grudnia 2022 do 1 stycznia 2023), można zauważyć znaczny wzrost liczby wypadków. W tamtym okresie doszło do 9 zdarzeń drogowych, w wyniku których rannych zostało 25 osób. Liczba nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policję wyniosła wówczas 29.