Noc sylwestrowa w Małopolsce: Policja interweniowała niemal 870 razy

Małopolscy stróże prawa podliczyli, że ostatnia noc roku 2023 na terenie ich województwa przebiegła bez większych incydentów. W całej Małopolsce musieli jednak reagować blisko 870 razy. Największym wydarzeniem tego dnia było świętowanie Sylwestra na otwartej przestrzeni w Zakopanem, gdzie podczas koncertu o nazwie „Sylwester z Dwójką” zgromadziło się około 45 tysięcy osób. Obszar Krupówek był miejscem najczęstszych awantur i bójek. Katarzyna Cisło – reprezentantka zespołu prasowego małopolskiej policji, potwierdza, że konflikty były często efektem spożycia alkoholu.

Podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową, Katarzyna Cisło ze służb prasowych małopolskiej policji przekazała, że podczas pełnego emocji wieczoru sylwestrowego na obszarze całego regionu, funkcjonariusze odnotowali prawie 870 incydentów. Najczęstszym problemem były kłótnie wynikające z nadmiernego spożycia alkoholu. Policja zarejestrowała również cztery sytuacje, w których doszło do użycia niebezpiecznej broni w trakcie spięć spowodowanych alkoholem – trzy z nich miały miejsce w Krakowie i jeden w Suchej Beskidzkiej. W tym ostatnim przypadku, dwóch braci użyło noża podczas kłótni o dziewczynę. Na szczęście, żadne z tych incydentów nie stanowiły zagrożenia dla życia – podkreśla Cisło.

W międzyczasie, w Krakowie, podczas awantury na ulicy Łanowej, która wybuchła podczas libacji alkoholowej, policjanci musieli zatrzymać pięć osób pokazujących agresywne zachowanie. Dodatkowo, ósemka nietrzeźwych kierowców trafiła w ręce policji, a także dwie osoby będące pod wpływem narkotyków. W wyniku zdarzeń drogowych doszło do czterech wypadków samochodowych, jednak na szczęście nie odnotowano ofiar śmiertelnych.