Firma Newag zgłasza chęć dostarczenia nowych pociągów dla Kolei Małopolskich w przetargu o wartości 1,4 miliarda złotych

Za trzecim podejściem, wydaje się, że finałowo zostanie zawarta umowa w przetargu na dostawę nowych pociągów dla Kolei Małopolskich o wartości 1,4 miliarda złotych. W tym konkursie ofertę złożyła tylko jedna firma – Newag.

Pod koniec ubiegłego roku Województwo Małopolskie wraz z lokalnym przewoźnikiem ogłosiło już trzeci konkurs na dostawę taboru. Po dwóch nieudanych próbach, kiedy to nie wpłynęły żadne propozycje, zmiana strategii dotyczącej zamówienia wydaje się przynieść pożądane rezultaty.

W aktualnej procedurze ofertową odpowiedź przesłała jedynie firma Newag. Zgodnie z doniesieniami ze „Rynku Kolejowego”, ich oferta mieści się w budżecie przeznaczonym na ten cel, wynoszącym dokładnie 1,394 miliarda złotych brutto.

Głównym celem tego zamówienia jest podpisanie umowy ramowej na dostarczenie do 25 zupełnie nowych pojazdów wieloczłonowych, które będą dysponować minimum 236 miejscami siedzącymi oraz co najmniej 550 miejscami ogólnie. Pociągi powinny mieć maksymalną długość do 98,5 metra i objęte być muszą pięcioletnią gwarancją. Zamówienie zakłada również kompleksową obsługę serwisowo-utrzymaniową od poziomu P1 do P4 przez okres pięciu lat. Pierwsze sześć pociągów będzie na pewno zamówione, gdyż przewoźnik otrzymał na nie dofinansowanie z programu regionalnego.