Pożar samochodu w Mszanie Dolnej zakończony śmiercią dwóch młodych mężczyzn

W niewielkiej miejscowości Mszana Dolna, położonej w malowniczym regionie Małopolski, miało miejsce tragiczne wydarzenie. W ciemności nocy, z soboty 16 marca na niedzielę 17 marca, doszło do pożaru pojazdu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 968. Niestety, straszliwa katastrofa pochłonęła życie dwóch młodych mężczyzn, obydwaj mieli około 25 lat. Poinformował o tym zdarzeniu rzecznik prasowy małopolskich jednostek straży pożarnej, młodszy kapitan Hubert Ciepły.

Nocny pożar samochodu na drodze wojewódzkiej 968 zainicjował się nieco po godzinie 2:00. W momencie zdarzenia, czterej młodzi mężczyźni byli na pokładzie samochodu. Na szczęście, dwóm z nich udało się opuścić płonący pojazd dzięki pomocy przypadkowych świadków tego dramatycznego wydarzenia.

Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy policji wynika, że to 24-letni mieszkaniec powiatu Limanowskiego prowadził samochód marki BMW, który uległ pożarowi. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna ten przyczynił się do zdarzenia, najprawdopodobniej nie dostosowując prędkości samochodu do panujących warunków na drodze. W rezultacie stracił kontrolę nad pojazdem na prostym odcinku trasy, zjechał z drogi i uderzył w słup sieci energetycznej, co doprowadziło do zapalenia samochodu.