Katastrofalny pożar w Makowie Podhalańskim: Dwie osoby nie żyją

W Makowie Podhalańskim, mieście usytuowanym w województwie małopolskim, miała miejsce tragiczna sytuacja. W wyniku pożaru pustostanu zginęło dwie osoby. Znamienne wydarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór.

Informacje o nieszczęśliwym incydencie zostały przekazane przez młodszego kapitana Hubera Ciepłego, reprezentanta Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Według jego relacji, zgłoszenie o wybuchu pożaru wpłynęło tuż przed godziną 22:00. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że ogniem objęta jest altanka o wymiarach 4 x 3 metry.

Podczas działań gaśniczych i przeszukania terenu dotkniętego pożarem, strażacy natrafili na makabryczne odkrycie. W pogorzelisku znaleziono ciała dwóch osób – jak informował młodszy kapitan Ciepły.

W dalszym ciągu prowadzone są działania mające na celu ustalenie przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Na miejscu nadal pracuje siedem zastępów straży pożarnej, co stanowi łącznie około 30 strażaków. Działania prowadzone są również przez funkcjonariuszy policji.