Kraków mówi stanowcze nie podważaniu uchwały antysmogowej

Władze Krakowa i Małopolski radykalnie sprzeciwiają się wprowadzeniu jakichkolwiek zmian w obowiązującej ustawie antysmogowej.  Prezydent stolicy województwa małopolskiego podkreśla, że dzięki wprowadzeniu uchwały antysmogowej na terenie Krakowa i całego województwa oraz konsekwentnym działaniom w dążeniu do eliminacji niskiej emisji można zaobserwować ogromną poprawę jakości powietrza na wyżej wymienionym obszarze.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zwraca także uwagę, że do tego sukcesu przyczyniła się również decyzja Sejmiku Województwa Małopolskiego. Dotyczyła ona wprowadzenia zakazu stosowania paliw stałych, oraz przekazania sporej kwoty na realizowanie programów antysmogowych.

Władze Krakowa dążą również do jak najszybszego wprowadzenia uchwały w życie na terenie całego regionu. Ma to na celu wyeliminowanie zanieczyszczonego powietrza napływającego do Krakowa z sąsiednich miast i wiosek.

Ze smogiem walczy również Zduńska Wola o czym informuje strona zdunskainfo.pl

 

Ustawę przedyskutowano z mieszkańcami województwa. Można ją nazwać umową społeczną, konsensusem, który został wypracowany w wyniku zaangażowania mieszkańców, organizacji społecznych oraz samorządowców.  Byłoby bardzo źle, gdyby praca, w którą włożono tyle energii i zaangażowania poszła na marne.

Należy podkreślić, ze poprawa powietrza nie nastąpi z dnia na dzień. Jest to długotrwały proces. Działania władz Krakowa przynoszą już widoczne efekty. Jednak na poprawę w pozostałej części województwa trzeba będzie jeszcze poczekać.

 

Jeden komentarz w temacie “Kraków mówi stanowcze nie podważaniu uchwały antysmogowej

Dodaj komentarz