Małopolskie ferie zimowe 2024: Bilety na pociągi regionalne za złotówkę

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przygotował specjalną promocję na czas ferii zimowych w Małopolsce, która trwa od 10 do 25 lutego 2024 roku. Promocja ta polega na wprowadzeniu biletów za symboliczną złotówkę, które są ważne przez cały dzień we wszystkich pociągach regionalnych.

Zarząd Województwa Małopolskiego, z myślą o zachęceniu dzieci i młodzieży do korzystania z transportu kolejowego, podjął decyzję o wprowadzeniu specjalnej oferty – „Małopolskiego biletu na ferie”. Jest to jednocześnie próba propagowania kolei jako ekologicznego środka transportu wśród najmłodszych pasażerów.

Promocja ta daje możliwość nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi pociągami regionalnymi, obsługiwanymi przez różnych przewoźników kolejowych działających na terenie województwa małopolskiego.

Bilety można wykorzystać w pociągach uruchamianych przez Koleje Małopolskie sp. z o.o., POLREGIO S.A., a także w pociągach osobowych „Koleje Śląskie” sp. z o.o., które kursują na trasach Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane.

Ważnym elementem oferty jest fakt, że bilety są honorowane również podczas przejazdów autobusami „Małopolskich Linii Dowozowych”.

Opłata za bilet wynosi jedynie 1,00 zł i nie zależy od pokonanej odległości. Z tej oferty mogą skorzystać dzieci i młodzież szkolna, posiadająca ważny dokument uprawniający do ulgowego przejazdu.