Zmiany w zarządzie Orlenu: Obajtek i Róg kończą pracę

Wraz z Danielem Obajtkiem, prezesem Orlenu, swoje stanowisko opuści także Michał Róg, wiceprezes spółki. Róg, będący jednym z najbliższych współpracowników Obajtka, jest z nim zaprzyjaźniony od czasów, gdy obaj mieszkali w Pcimiu. Ta decyzja ma wejść w życie tuż po północy z poniedziałku na wtorek.

Informację o odejściu Rogi udostępnił Orlen w piątkowy wieczór. W ten sposób zostało jasne, że Michał Róg kończy swoją służbę w zarządzie tej spółki równocześnie z Obajtkiem.

Orlen nie podał jednak oficjalnego powodu rezygnacji Michała Roga. Zarówno w raporcie giełdowym, jak i w przekazie dla mediów brakowało szczegółów dotyczących motywów za tą decyzją.

We wtorek, 6 lutego, na wniosek nowo mianowanego ministra aktywów państwowych Borysa Budki odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Orlenu. Celem spotkania jest wprowadzenie zmian w radzie nadzorczej koncernu. A wybrana w ten sposób nowa rada nadzorcza będzie miała możliwość zmiany składu zarządu Orlenu, począwszy od odwołania jego obecnych członków.