Powiat limanowski korzysta z Polskiego Ładu

W najnowszej edycji programu pomocowego Polski Ład, przeznaczonej tylko dla samorządów, które w przeszłości były siedzibą tzw. Państwowych Gospodarstw Rolnych (PGR), trzy jednostki z powiatu limanowskiego uzyskały dofinansowanie.

Limanowski powiat został obdarowany kwotą 4 milionów złotych. Fundusze te, zgodnie z wnioskiem, będą wykorzystane na rewitalizację Pływalni Limanowskiej. Warto podkreślić, że już wcześniej obiekt był miejscem prac remontowych, które były finansowane ze środków pochodzących z pierwszego naboru Polskiego Ładu.

Z kolei gmina Jodłownik pozyskała wsparcie w wysokości 2 milionów złotych na budowę sieci wodociągowej w Szyku. Projekty te stają się możliwe dzięki dotacji ze środków Polskiego Ładu.

Ostatecznym odbiorcą funduszy z obszaru Limanowszczyzny jest miasto Limanowa. Z inicjatywą „Modernizacja i naprawa infrastruktury oświatowej szkół i przedszkoli” zaplanowano dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych. Samorząd zapowiedział, że zadanie obejmuje między innymi wymianę podłoża hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3, zagospodarowanie części działki przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz odnowienie pomieszczeń dla przedszkola w ZSP nr 4.

To była szósta sesja wniosków o dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu, skierowana wyłącznie do gmin, powiatów, związków międzygminnych i związków powiatowo-gminnych, na terenach których wcześniej działały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa rolnicze.