Wypadek ciężarówki w Małopolsce: Kierowca hospitalizowany, tonaże jabłek w rowie

Za sprawą niefortunnego incydentu drogowego, jaki wydarzył się w Przyborowie, jedna osoba została przetransportowana do szpitala. W wyniku wypadku ciężarowego pojazdu, setki kilogramów jabłek znalazły się rozrzucone po przydrożnym rowie.

Do zdarzenia doszło w piątkowy dzień, na odcinku drogi wojewódzkiej numer 768, przecinającej niewielką miejscowość Przyborów, leżącą w gminie Borzęcin, na terenie powiatu brzeskiego, w województwie małopolskim.

Serwis informacyjny Małopolska Alarmowo podał do wiadomości, że kierujący pojazdem stracił kontrolę nad swoim wielotonowym wehikułem. Nie udało mu się utrzymać ciężarówki na drodze i ostatecznie zjechał do rowu przydrożnego.

Według relacji, jedna osoba wymagała natychmiastowej pomocy medycznej i została oddana pod opiekę personelu ratowniczego. Szczegółowe informacje na ten temat podał Polsat News, cytując młodszego kapitana Dominika Machala z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Znajdujący się za kierownicą ciężarówki mężczyzna został przetransportowany do brzeskiego szpitala.

Jak wykazały dalsze ustalenia, pojazd przewoził jabłka. W wyniku przewrócenia się ciężarówki, do przydrożnego rowu wysypało się aż 24 tony owoców – takie dane podawało Polsat News.