Przed nami 47 Poroniańskie Lato

Poroniańskie Lato coraz bliżej. Przed nami wielkie święto folkloru i cztery dni pełne niezapomnianych wrażeń oraz dobrej zabawy.  Jest to jedna z najstarszych imprez regionalnych jakie organizowane są na Podhalu.  47 edycja Poroniańskiego lata odbędzie się w dniach 21-24 lipca. 

W czasie wydarzenia będzie można spotkać licznych artystów, regionalistów, twórców ludowych oraz sportowców.  Dobrą zabawę zagwarantują występy zespołów,  ciekawe konkursy, zagroda bacowska i wiele innych.  Gmina Poronin dołoży wszelkich starań, aby wszyscy biorący udział w imprezie zapamiętali ją na długo.  Jak co roku będzie to zapewne wydarzenie, które przyciągnie sporą ilość mieszkańców, ale przede wszystkim turystów, chcących zapoznać się z miejscowym folklorem i po prostu zobaczyć jak wygląda zabawa w stylu góralskim.

Jedną z głównych atrakcji Poroniańskiego Lata ma być jubileuszowy, XX konkurs na najpiękniejszy warkocz. Dodatkowo wybrany zostanie honielnik, czyli młody pomocnik bacy.

Możemy liczyć także na niezliczoną ilość koncertów i zabawy góralski.  W dawne czasy przeniesiemy się dzięki zespołowi Hajlandery. Na scenie wystąpią również Future Folk, Redlin, a także zwycięzca 9. edycji The Voice of Poland – Marcin Sójka

Poroniańskie Lato jest wydarzeniem łączącym pokolenia. Miejscowi zawsze podkreślają, że to świetny powód do spędzenia czasu w gronie rodziny.  Jeśli chcecie zobaczyć prawdziwą góralszczyznę, to jest to idealna okazja.  Regionalne występy przyciągają co roku liczne grupy turystów.  Warto jednak podkreślić, że stanowią także sporą atrakcję dla miejscowych, którzy chętnie oglądają dzieci i znajomych pojawiających się na scenie.