Rozpoczyna się proces Norwega oskarżonego o zabójstwo Polki i porwanie dziecka

W nadchodzących dniach, dokładnie 12 i 13 grudnia, krakowski sąd okręgowy będzie gospodarzem pierwszych rozpraw związanych z procesem Ingebrigta G., obywatela Norwegii. Mężczyzna ten jest oskarżony o popełnienie przestępstwa morderstwa Polki i porwania jej dziecka – jak poinformował PAP Mariusz Słomka, zastępca prokuratora rejonowego z Oświęcimia.

„Jest już ustalona data dwóch pierwszych rozpraw w tym procesie, które odbędą się 12 i 13 grudnia” – podkreślił prokurator Słomka. Akt oskarżenia przeciwko Ingebrigtowi G. został skierowany do sądu przez prokuraturę w Oświęcimiu na koniec sierpnia tego roku.

Ciało 26-letniej kobiety zostało odnalezione we własnym mieszkaniu w Oświęcimiu na początku listopada 2022 roku przez jej ojca. Jednak jej mała córka oraz Ingebrigt G., ojciec dziewczynki, nie byli obecni na miejscu. Policja natychmiast wszczęła intensywne poszukiwania mężczyzny, a jednocześnie wydała alert Child Alert w sprawie zaginionego dziecka. Po kilku godzinach od rozpoczęcia poszukiwań, duńska policja zatrzymała Norwega na jednej z autostrad w Kopenhadze. Mężczyzna podróżował samochodem marki Volkswagen o oświęcimskich numerach rejestracyjnych. Na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała się 5-letnia Mia.

Autopsja zwłok 26-letniej kobiet z Oświęcimia wykazała, że przyczyną jej śmierci były rany i wynikłe z nich krwawienie.