Wadowice wprowadzają unikalne wsparcie edukacyjne dla dzieci

Prawie w każdym domu w Wadowicach panuje radosna atmosfera. Dzieje się tak za sprawą rozpoczęcia wypłat Wadowickiego Bonu Edukacyjnego, o czym poinformowała Małgorzata Targosz-Storch, przedstawicielka lokalnego magistratu. Program ten przewiduje świadczenie w wysokości 500 zł dla każdego dziecka z gminy, których rodzice mogą wykorzystać na finansowanie dodatkowych zajęć edukacyjnych dla swoich pociech.

„W ramach Wadowickiego Bonu Edukacyjnego, każde dziecko otrzyma jednorazowo 500 zł. Pieniądze już trafiły na konta beneficjentów, a wnioski można składać aż do końca listopada. Miasto odpowiednio wcześniej zabezpieczyło fundusze na realizację tego projektu w budżecie” – wyjaśniła Małgorzata Targosz-Storch.

Interesujące jest to, że nie jest to pierwsza edycja programu. Jak poinformowała przedstawicielka magistratu, bon został wprowadzony już w ubiegłym roku. „Pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku i objęła 2721 dzieci, na które przeznaczono ponad 1,36 mln zł. Tegoroczna edycja obejmuje 3166 dzieci, co oznacza, że do wypłaty jest łączna kwota 1,583 mln zł” – dodała.

Burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński, ujawnił, że Wadowice są jedyną gminą w całej Polsce, która zdecydowała się na wdrożenie takiego programu wsparcia. Uważa on, że bon to doskonałe wsparcie dla rodziców w związku z kosztami dodatkowych zajęć dla ich dzieci. Ciekawe jest to, że urząd nie kontroluje wydatków wynikających z bonu.