Trwają poszukiwania chętnych do zamieszkania w centrum Krakowa

Władze miasta szukają chętnych na zakup mieszkań w centrum Krakowa. Mowa tutaj konkretnie o dwóch dzielnicach: Kazimierzu i osiedlu Oficerskim. Na 28 czerwca zaplanowano przetargi. Będzie można na nich nabyć mieszkania znajdujące się w budynkach na ulicy Augustiańskiej, Miodowej, Bandurskiego oraz Zyblikiewicza. Największe z oferowanych mieszkań ma powierzchnię 155 metrów. Jego cena wywoławcza wynosi 1 mln 551 tys. złotych. Za najmniejszy lokal trzeba będzie zapłacić przynajmniej 438 tys. złotych.  Mieszkania  udostępniono do wglądu. Osoby chcące wziąć udział  w licytacji powinny wpłacić wadium do 23 czerwca.

Mieszkanie o największej powierzchni użytkowej znajduje się w zabytkowej kamienicy przy ulicy M. Zyblikiewicza.  Budynek powstał w 1920 roku i znajdowały się w nim mieszkania przeznaczone dla pracowników Banku PKO.  Lokal podlegający licytacji posiada dwie kondygnacje. Na pierwszym poziomi znajduje się kuchnia, łazienka, spiżarka i trzy pokoje. Na drugim poziomie znajdziemy przedpokój, łazienkę i dwa pokoje.  Stan techniczny mieszkania nie jest dobry.   Z oryginalnego wystroju wnętrza do dnia dzisiejszego zachowały się futryny drzwi, oraz parkiety. Elementy te muszą zostać nienaruszone. Wymagają jednak renowacji.

Mieszkanie dostępne na ulicy Augustiańskiej ma powierzchnię 64 metrów kw.  Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców udostępniono piwnicę o powierzchni 4 mkw. Kamienica, której znajduje się lokal powstała w latach 1931-36. Nie została wpisana do rejestru zabytków, natomiast znajduje się w obrębie układu urbanistycznego Kazimierza. (Więcej na temat zabytkowej dzielnicy pisze strona https://www.region24.pl/ )W związku,  z czym wszystkie prace remontowe muszą zostać wykonywane przy zachowaniu historycznego układu przestrzennego. Dotyczy to między innymi drewnianej stolarki okiennej oraz parkietów.