Turysta w Krakowie – gdzie zostawić samochód i cieszyć się urokiem miasta bez zmartwień?

Krakowska starówka to obowiązkowy punkt na wycieczkowej mapie Polski. Jeśli jednak podróżujesz własnym samochodem, musisz liczyć się z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi wjazdu w okolice najważniejszych atrakcji w centrum miasta. Poza tym w sezonie letnim dostępność wolnych miejsc postojowych w Starym Mieście jest mocno ograniczona. Gdzie zatem bezpiecznie zostawić auto, aby od rynku dzielił cię zaledwie krótki spacer? To możliwe!

Nie każdy może wjechać do centrum Krakowa!

Podjeżdżając własnym samochodem w okolice krakowskiego rynku, na pewno zwrócisz uwagę na specjalne oznaczenia wskazujące na ograniczenie ruchu w tym obszarze. W ścisłą strefę mogą wjechać jedynie ci kierowcy, którzy posiadają ku temu odpowiednie uprawnienia, np.:

  • środki komunikacji miejskiej;
  • służby ratownicze i porządkowe;
  • taksówki;
  • organizatorzy rozmaitych wydarzeń w centrum ze specjalną przepustką.

Jako zwykły turysta wjeżdżający w niedozwolona strefę musisz liczyć się z dość wysokim mandatem. Zanim przyjedziesz do stolicy Małopolski, zapoznaj się zatem z organizacją ruchu na jej terenie. Na szczęście jeśli chodzi o parking, Kraków-Centrum ma w tym względzie wiele do zaoferowania.

Gdzie znaleźć parking w pobliżu Starego Miasta?

Najlepszą opcją będzie podziemny parking w okolicy Wawelu. To strzeżony, monitorowany obiekt, na którym dostępnych jest aż 600 miejsc postojowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych. Zostawienie samochodu w tym miejscu to nie tylko wygoda zwiedzania (od rynku głównego dzieli się stąd zaledwie kilka minut spaceru). To przede wszystkim bezpieczeństwo pojazdu i przyjazna dla twojego portfela cena. Za całodzienne parkowania zapłacisz tu niewiele ponad 30 zł.

Co ważne, możesz zarezerwować dla siebie miejsce jeszcze przed przyjazdem za pomocą specjalnego formularza na stronie operatora. W tym przypadku jest to grupa Interparking. Płatności dokonuje się z góry, a jeśli czas postoju zostanie przekroczony, będziesz mógł dopłacić pozostałą kwotę za parkowanie według zwykłej stawki.

 https://parkingwawel.pl/