Zwiększona liczba połączeń kolejowych dla Małopolski w rozkładzie PKP Intercity na sezon 2023/2024

PKP Intercity wprowadza w swoim rozkładzie na sezon 2023/2024 znaczące zmiany, które zaczną obowiązywać od 10 grudnia. Szczególnym udogodnieniem dla mieszkańców województwa małopolskiego będzie zwiększenie liczby pociągów kursujących z Krakowa i do Krakowa, a także uruchomienie nowych połączeń międzynarodowych, takich jak monachijskie, berlińskie czy wiedeńskie. Dodatkowo, powróci możliwość skorzystania z bezpośrednich pociągów do Zakopanego przez cały rok.

Według nowego rocznego planu jazdy, całoroczna liczba par połączeń do i z Krakowa wzrośnie z 69 do 72. Sezonowo dostępnych będzie dodatkowo 6 par połączeń. Wśród propozycji dla pasażerów z Krakowa znajduje się aż 28 par połączeń do Warszawy. Z tych 25 obsługiwanych jest przez najnowsze i zmodernizowane jednostki pociągów kategorii EIP, EIC i IC.

Ale to nie wszystko. Krakowianie będą mogli korzystać również z 16 par połączeń do Gdańska, Sopotu i Gdyni (w tym 15 całorocznych i jedno sezonowe), 19 do Katowic (18 całorocznych i jedno sezonowe), 14 do Poznania (12 całorocznych i 2 sezonowe), 19 do Wrocławia (16 całorocznych i 3 sezonowe) oraz 16 do Rzeszowa. Te zmiany na pewno ucieszą wszystkich, którzy często podróżują pociągami na tych trasach.