Jak wymienić kryptowaluty na złotówki, korzystając z bitomatów w Krakowie?

Od niedawna na terenie Krakowa dostępnych jest wiele nowych bitomatów. Dokładniej mówiąc na terenie miasta pojawiło się ponad 160 bitomatów ATM Egera. Jak z nich skorzystać? Na jakich ulicach są zlokalizowane? Jakie są korzyści wynikające ze skorzystania z bitomatów? 

Jak dokonać wymiany bitcoina na gotówkę? 

Aby dokonać wymiany wystarczy wejść na stronę atm.egera.com, wpisać w odpowiednie pole imię i nazwisko, numer telefonu i zaakceptować regulamin. Następnie generowany jest unikalny adres bitcoin na który wystarczy wpłacić środki. Po około 10-15 minutach na podany numer telefonu przychodzi kod SMS, z którym należy udać się do bitomatu. Następnie wystarczy podążać za instrukcją przedstawioną na ekranie bitomatu (tak samo jak ma to miejsce w przypadku wypłaty środków za pomocą kodów SkyCash). Co istotne, od momentu otrzymania smsa, kod jest ważny przez 72 godziny, w związku z czym jest to wystarczająco dużo czasu, żeby swobodnie udać się pod dowolny bitomat. 

Dlaczego warto korzystać z bitomatów? 

Większość osób wybiera bitomaty ze względu na wygodę i szybkość transakcji. Wystarczy 10-15 minut, żeby zamienić kryptowalutę na gotówkę. Nie ma konieczności korzystania z tradycyjnych międzybankowych przelewów i powiązywania portfela kryptowalutowego z rachunkiem bankowym. Wypłaty do 4 500zł są traktowane jako transakcja okazjonalna w związku z czym nie ma potrzeby dokonywania pełnej weryfikacji tożsamości. 

Bitomaty uchodzą za bezpieczny sposób na sprzedaż kryptowalut. W razie jakichkolwiek problemów technicznych można być w kontakcie z suportem ATM Egera. Warto też odnotować, ze w polskim prawie bitomaty są zupełnie legalne.  

Obecnie jest bardzo dużo tego typu urządzeń w Polsce. Szacuje się, że są nie tylko w większych miastach takich jak Kraków, ale także w każdym powiecie. W efekcie dostępność wymiany kryptowaluty na gotówkę jest niezwykle duża dla każdego niezależnie od miejsca zamieszkania. 

Gdzie zlokalizowane są bitomaty? 

Mapę oraz listę bitomatów zlokalizowanych na terenie Krakowa można znaleźć tutaj: https://atm.egera.com/krakow.