Polski Bon Turystyczny popularny w Małopolsce

Odkąd rząd wprowadził bony turystyczne dla rodzin, skorzystano z nich nieco ponad 5 mln razy. Najwięcej bonów wykorzystano w 2021 roku i co ciekawe, to właśnie w województwie małopolskim zarejestrowano najwięcej płatności za pomocą bonów turystycznych. W Małopolsce łącznie dokonano 1,2 mln transakcji.

Bony turystyczne cieszyły się ogromną popularnością

Polski Bon Turystyczny to projekt, który zrealizowano w ramach ratowania polskiej gospodarki obciążonej pandemicznymi restrykcjami. Po bony mogły zgłaszać się rodziny z dziećmi. Elektroniczny bon można wykorzystać na opłacenie noclegu lub imprezy turystycznej na terenie Polski. Do marca tego roku realizowane są ostatnie płatności z wykorzystaniem bonów turystycznych.

Łącznie za pośrednictwem bonów wydano 2,9 mld zł. Te pieniądze zasiliły polską gospodarkę i przyczyniły się do rozkręcenia ruchu w polskich hotelach i pensjonatach. Bony najczęściej wykorzystywano w województwach: małopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim i mazowieckim. Najwięcej płatności bonami dokonano właśnie w Małopolsce (1,2 mln). Kwota transakcji również była najwyższa i sięgała 622,6 mln zł.