Potęga młodej piłki – reprezentacja Polski U-17 na mistrzostwach świata

Zbliżają się mistrzostwa świata U-17 w piłce nożnej, które odbędą się w Indonezji. Wśród powołanych do reprezentacji Polski znajdziemy trzech utalentowanych zawodników z Małopolski. Są to obrońcy: Jakub Krzyżanowski, reprezentujący barwy Wisły Kraków, Piotr Kowalik z Sandecji Nowy Sącz oraz pomocnik Filip Rózga grający dla Cracovii.

Przed wyjazdem na turniej, młodzi sportowcy spotkali się na dwudniowym zgrupowaniu w Piasecznie, które odbyło się 30 i 31 października. Następnie udali się na zaplanowany odlot do Indonezji.

Lista 21 zawodników powołanych do gry w narodowych barwach na mistrzostwa świata U-17 została ogłoszona tydzień wcześniej przez selekcjonera Marcina Włodarskiego. Turniej odbędzie się między 10 listopada a 2 grudnia. W fazie grupowej nasza młodzieżowa reprezentacja zmierzy się z drużynami z Japonii (11 listopada), Senegalu (14 listopada) oraz Argentyny (17 listopada). Początek wszystkich spotkań zaplanowano na godzinę 10:00 czasu polskiego. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Bandungu (stolica Jawy Zachodniej), natomiast trzeci w Dżakarcie, stolicy gospodarza turnieju.

Podczas mistrzostw świata, podobnie jak to miało miejsce podczas rozgrywek EURO w maju, kadra liczy 21 zawodników. Niemniej jednak, istnieje pewna różnica. Podczas mistrzostw Europy trzeci bramkarz, mimo że był z drużyną, nie mógł zostać zgłoszony do gry. Wtedy rolę tę spełniał Jakub Stępak z Wisły Kraków, którego tym razem nie ma w składzie powołanych. Brakuje również Axela Holewińskiego z Pogoni Szczecin, który pełnił rolę zmiennika dla Miłosza Piekutowskiego. Tym razem z „Piekutem” rywalizować będą Robin Lisewski z Borussii Dortmund i Michał Matys z Zagłębia Lubin. Obaj zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony podczas październikowych meczach towarzyskich przeciwko Szwecji i Czechom.