Utrudnienia na Zakopiance związane z budową węzła drogowego

W poniedziałkowy poranek, na drodze krajowej numer 7, znanej jako Zakopianka, w miejscowości Gaj doszło do utrudnień komunikacyjnych. Zawieszenie ruchu na odcinku około 400 metrów drogi prowadzącej w stronę Krakowa było podyktowane kolejnym etapem budowy węzła drogowego. Tymczasowo, cały ruch z tego odcinka został przekierowany na jeden pas jezdni przeznaczonej dla pojazdów poruszających się w przeciwnym kierunku.

Kacper Michna, reprezentujący krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), przekazał informacje o zmianach w organizacji ruchu. Zgodnie z jego słowami, nowy układ ma obowiązywać na terenie Gaju do czwartkowego wieczoru.

Zmieniona organizacja ruchu jest konsekwencją rozpoczęcia nowej fazy prac na budowie węzła drogowego w Gaju, przy drodze krajowej numer 7. „Zaczynamy montaż konstrukcji wiaduktu nad wschodnią stroną Zakopianki. W związku z tym, od poniedziałku rano aż do czwartku wieczorem, zamkniemy odcinek około 400 metrów jezdni prowadzący w kierunku Krakowa” – wyjaśnił Michna, reprezentant GDDKiA.