Zakopane zaprasza na regionalne przysmaki

Miłośnicy regionalnych produktów koniecznie powinni zawitać do Zakopanego, gdzie odbywają się właśnie Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Wystawcy przygotowali dla odwiedzających kuszące propozycje kulinarne takie jak miody, sery, pieczywo, czy szeroki wybór wędlin.  Nie zabraknie także pomysłów na deser, a wśród nich nie może zabraknąć tureckiej baklawy, czy uwielbianej  przez wszystkich chałwy.

Swoje stoiska przez kilka dni będzie przez cały długi weekend udostępniać odwiedzającym aż kilkudziesięciu wystawców. Można ich spotkać na górnej Równi Krupowej Miasteczko Targowe. Tuż po otwarciu wiele osób zdecydowało się na degustację oraz zakup regionalnych przysmaków.

Warto jednak wiedzieć, że na targach oprócz jedzenia, można znaleźć także stoiska z rękodziełem. Kupimy na nich kosmetyki z naturalnych składników, ręcznie robioną biżuterię, wyroby z wełny, a także obrazy, rzeźby i inne wyroby artystyczne.  W wielu przypadkach swoje dzieła sprzedają ich twórcy. Będzie zatem okazja do ciekawych rozmów na temat sztuki.

Na Europejskich Targach Produktów Regionalnych nie mogło także zabraknąć gospodyń z kół gospodyń z Podhala oraz powiatu jędrzejowskiego.  Możemy zatem liczyć na takie przysmaki jak pierogi, bigos, żurek, a także różnego rodzaj ciasta  inne domowej roboty łakocie. Nic w tym dziwnego, że właśnie te stoiska są najchętniej odwiedzane przez przechodniów.

Dodatkową atrakcję będą liczne występy artystyczne. Na scenie mają się pojawić aż 22 zespoły regionalne. 15 sierpni na zakończenie targów odbędzie się natomiast Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich.  Podczas imprezy ma zostać wybrany najlepszy oscypek 2022 roku.

Więcej o wydarzeniach kulturalnych i nie tylko w Zakopanem pisze strona https://zakopaneinfo.pl/